Jechał rowerem po S3

Jak informuje serwis internetowy lubuskie24.pl szaleni użytkownicy pojazdów, w tym wypadku rowerowych, są wszędzie, a ich fantazja i brawura nie znają granic.

W sobotę 25 maja, po godzinie 15, patrol policji udał się na miejsce zgłoszenia na drodze szybkiego ruchu S3, między węzłami Skwierzyna Zachód, a Międzyrzecz Północ, aby zlokalizować rowerzystę jadącego tą trasą w stronę Gorzowa Wielkopolskiego. Został on zatrzymany do kontroli w okolicach miejsca obsługi podróżnych Popowo. Jak mężczyzna tłumaczył policjantom, jechał on do domu, a ponieważ śpieszyło mu się, więc postanowił przyśpieszyć, wjeżdżając na drogę ekspresową. Wszystko wskazuje na to, że zdawał sobie sprawę, że popełnia wykroczenie.

Jechał rowerem po S3

Link do szczegółowego artykułu dotyczącego tego rodzaju wykroczenia można znaleźć poniżej.

Jazda skuterem po drodze szybkiego ruchu

Warto przypomnieć, że wszystkie wjazdy na drogę szybkiego ruchu / ekspresową oznakowane są znakiem drogowym D-7 „droga ekspresowa” zezwalającym na wjazd tylko pewnej grupie pojazdów.

Droga ekspresowa – droga dwu- lub jednojezdniowa, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi, na której skrzyżowania występują wyjątkowo, przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych, z wyłączeniem czterokołowca

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym

Natomiast, w skrócie, pojazdem samochodowym jest pojazd silnikowy. A, pojazdem silnikowym nie jest ani rower, ani np. skuter. W związku z tym, w tym wypadku, kierujący rowerem został sprawiedliwie ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł. Policjanci bezpiecznie doprowadzili go również do najbliższego zjazdu i drogi, którą mógł kontynuować podróż do domu.


Zobacz także

Chciał skrócić sobie drogę. Rowerem podróżował po S3
Udostępnianie papierosów nieletnim
Prace na drodze a znaki drogowe
Naruszenie godności symboli państwowych
Czy pies na spacerze powinien mieć smycz i kaganiec?

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca Jeżeli interesują Ciebie zagadnienia związane z ruchem drogowym lub kwestiami prawnymi kodeksu wykroczeń i chcesz być na bieżąco, możesz zasubskrybować powiadomienia o nowych artykułach; komentuj, zadawaj pytania dotyczące interesujących Cię zagadnień. Zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Treści z serwisu mandatownik.pl mają na celu polepszenie znajomości przepisów ruchu drogowego i kodeksu wykroczeń. Informacje tutaj zawarte nie są ostateczną wykładnią i mają jedynie charakter informacyjno-edukacyjny. Autor treści nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w serwisie mandatownik.pl.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Jechał rowerem po S3”

Pozostaw komentarz