(NIE)BEZPIECZNE PASY – 22. edycja konkursu AMS

Zagadnienie bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym spędza sen z powiek nie tylko ustawodawcom, aktywistom miejskim, służbom, ale również artystom, którzy dostrzegają problem i przez pryzmat swojej twórczości propagują to zagadnienie wśród społeczeństwa zwracając uwagę na możliwe niebezpieczeństwa.

AMS S.A. ogłosiła wyniki 22 edycji konkursu organizowanego w ramach powołanej w roku 2004 galerii plakatu. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie plakatu wskazującego niebezpieczeństwa, jakie grożą pieszym na pasach oraz zasad odpowiedzialnego zachowania się na nich zarówno kierowców, jak i pieszych.

Założeniem konkursu była edukacja wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ale,

Przede wszystkim piesi muszą zachować dużą ostrożność, wchodząc na pasy, ponieważ właśnie oni najwięcej ryzykują. Zamiast się spieszyć, przed wkroczeniem na jezdnię powinni się zatrzymać i rozejrzeć, na pasach nie wolno im też rozmawiać przez komórkę. Również na kierowców spada obowiązek większej czujności, kiedy zbliżają się do przejścia. Ten sam wymóg dotyczy rowerzystów i użytkowników hulajnóg, którzy sami mogą ulec kolizji z samochodem, ale stanowią też zagrożenie dla pieszych.

Założenia konkursu AMS

Laureatką nagrody głównej została p. Anna Parada. Wśród wyróżnionych byli: Liliia Drahomaretska, Łukasz Mesjasz, Katarzyna Nachman, Julia Sikorska, Wiktoria Wojnarowska. Nagrodę internautów otrzymał Marcin Grabia.

Z pracami laureatów można zapoznać się na stronie Galerii Plakatu AMS pod adresem:

https://galeriaplakatu.ams.com.pl/edycja/22/niebezpieczne-pasy

Zobacz także

Przestrzegajmy nowych przepisów. Czyli przez portfel do głowy!
Bezpieczny Przejazd – „Głos rozsądku”
Przejście sugerowane
Prawidłowo oznakowane przejście dla pieszych
Parkowanie przy przejściu dla pieszych

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca Jeżeli interesują Ciebie zagadnienia związane z ruchem drogowym lub kwestiami prawnymi kodeksu wykroczeń i chcesz być na bieżąco, możesz zasubskrybować powiadomienia o nowych artykułach; komentuj, zadawaj pytania dotyczące interesujących Cię zagadnień. Zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Treści z serwisu mandatownik.pl mają na celu polepszenie znajomości przepisów ruchu drogowego i kodeksu wykroczeń. Informacje tutaj zawarte nie są ostateczną wykładnią i mają jedynie charakter informacyjno-edukacyjny. Autor treści nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w serwisie mandatownik.pl.


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Pozostaw komentarz