Znak P-4 linia podwójna ciągła

Istnieją dwa rodzaje znaków drogowych: pionowe i poziome. Znaki drogowe poziome są malowane na jezdni i pełnią ważną funkcję informacyjną i ostrzegawczą dla kierowców.

Znaki drogowe poziome są równie ważne jak znaki drogowe pionowe i powinny być przestrzegane przez kierowców i innych użytkowników drogi. Malowane na jezdni linie, pasy, symbole, strzałki, itp. są przykładami znaków drogowych poziomych.

Przestrzeganie znaków drogowych poziomych, tak jak i pionowych, jest ważne dla bezpieczeństwa na drodze , ponieważ znaki te mogą pomóc w zapobieganiu wypadkom drogowym, organizują ruch i utrzymują porządek na drodze. Dlatego też, należy przestrzegać zarówno znaków drogowych pionowych, jak i poziomych.

Znak drogowy poziomy P-4 „linia podwójna ciągła” jest malowany na jezdni i oznacza linię, która wskazuje, że jest to miejsce, gdzie zabronione jest wyprzedzanie, zmienianie pasa ruchu lub wykonywanie innych manewrów, które wymagają przekroczenia linii.

Linia podwójna ciągła jest zazwyczaj malowana wzdłuż środka jezdni – na podjazdach pod górki, przy skrzyżowaniach, przed przejściami, na łukach drogi, etc. i oznacza, że nie jest dozwolone w tych miejscach wyprzedzanie, a także nie wolno jej przekraczać, aby skręcić w lewo.

Przestrzeganie linii podwójnej ciągłej jest ważne dla bezpieczeństwa na drodze i pomaga zapobiegać wypadkom drogowym. Dlatego też, kierowcy powinni przestrzegać znaków drogowych poziomych, takich jak P-4 „linia podwójna ciągła”. W przeciwnym razie mogą się spotkać z mandatem ponieważ niezastosowanie się do znaku jest wykroczeniem.

Przejdź na stronę 2.

Strony: 1 2


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze