Jazda pod prąd drogą ekspresową lub autostradą

Jak to już zostało napisane w poprzednim wpisie Znak nakazu C-12 ruch okrężny zdarzają się sytuacje, w których kierujący pojazdem na skutek ciężkich do zrozumienia okoliczności lub zwykłej nieuwagi może znaleźć się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu swojemu oraz innych uczestników ruchu drogowego. Taką zupełnie ekstremalną sytuacją jest poruszanie się autem jednym z pasów ruchu drogi ekspresowej lub autostrady „pod prąd” – w kierunku przeciwnym do wyznaczonego i innych jadących pojazdów. Trudno sobie wyobrazić groźniejszą sytuację na drodze.

Jedną z przyczyn, która może prowadzić to tego rodzaju zdarzenia jest jazda pod wpływem alkoholu i wjazd na niewłaściwą drogę. Kierowca, może również na skutek nieuwagi, niezastosować się do znaku C-12 „ruch okrężny” na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym prowadzącym do drogi szybkiego ruchu. W efekcie powstaje sytuacja szalenie niebezpieczna, ze względu na szybkość poruszających się po drodze pojazdów.

Źródło: Youtube.com / Kanał: Moje Gniezno

Kontynuacja jazdy w takim przypadku jest najgorszym rozwiązaniem. Kierowca, który zauważył swoją pomyłkę powinien jak najszybciej przy pomocy sygnałów świetlnych poinformować innych kierujących o swojej sytuacji i usunąć się z pasa ruchu zjeżdżając pas awaryjny lub zieleni po jednej ze stron drogi. Następnie, najlepszym rozwiązaniem byłoby zawrócenie pojazdu, oczywiście pod warunkiem, że w pobliżu nie byłoby nadjeżdżających pojazdów.

Zakończenie tego rodzaju incydentu mandatem karnym w wysokości 2000 zł i piętnastoma punktami karnymi, to najlepsza rzecz, której można by się spodziewać.

Przejdź na stronę 2.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Jazda pod prąd drogą ekspresową lub autostradą”

  1. […] Jazda pod prąd drogą ekspresową lub autostradą […]

%d bloggers like this: