Znak A-24 rowerzyści

Znak drogowy A-24 „rowerzyści” ostrzega przed miejscem, w którym rowerzyści wyjeżdżają z drogi dla rowerów. Umieszcza się go też przed przejazdem dla rowerzystów na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h lub przed przejazdem poza skrzyżowaniami, albo gdy przejazd może nie być widoczny odpowiednio wcześnie na drodze o dopuszczalnej prędkości poniżej 60 km/h. Znak może być również zastosowany w sytuacji, gdy uzasadniają to względy bezpieczeństwa, z uwzględnieniem takich czynników, jak: natężenie ruchu, prędkość pojazdów, geometria drogi. Zobowiązuje kierowców do zachowania w tym miejscu szczególnej ostrożności.


Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych

§ 10. Ust. 6. Znak A-24 „rowerzyści” ostrzega o miejscu, w którym rowerzyści wjeżdżają na jezdnię lub przez nią przejeżdżają.


Zobacz także

Znak B-9 zakaz wjazdu rowerów
Jazda samochodem przewożącym pasażerów z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa
Łamanie praw pieszych przez zmotoryzowanych
Zakaz jazdy hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu
Jazda samochodem w dzień bez wymaganych świateł

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeżeli interesują Ciebie zagadnienia związane z ruchem drogowym lub kwestiami prawnymi kodeksu wykroczeń i chcesz być na bieżąco, możesz zasubskrybować powiadomienia o nowych artykułach; komentuj, zadawaj pytania dotyczące interesujących Cię zagadnień. Zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Treści z serwisu mandatownik.pl mają na celu polepszenie znajomości przepisów ruchu drogowego i kodeksu wykroczeń. Informacje tutaj zawarte nie są ostateczną wykładnią i mają jedynie charakter informacyjno-edukacyjny. Autor treści nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w serwisie mandatownik.pl.


Opublikowano

w

, ,

przez

Tagi:

Komentarze

2 odpowiedzi na „Znak A-24 rowerzyści”

  1. […] Znak A-24 rowerzyści […]

Pozostaw komentarz