Znak D-45 koniec strefy płatnego parkowania

Znak informacyjny D-45, czyli przekreślony czerwonym ukośnym pasem szary znak D-18 umieszczony na większym białym polu możne być w pierwszej chwili wzięty za zakończenie znaku informacyjnego D-18 „parking”, który jest używany do wyznaczenia miejsc parkingowych. Stąd, takie zestawienie jak na zdjęciu głównym do niniejszego artykułu może zdziwić i wprawić w konsternację, że ktoś ustawiając je obok siebie mógł się pomylić dublując znali o tym samym znaczeniu.

Ale, nie. Wszystko jest w porządku. Zakończeniem znaku D-18 „parking” jest ten sam znak D-18 z umieszczoną pod nim tabliczką T-3a wskazującą koniec miejsca przeznaczonego na postój.

Tymczasem znak D-45 oznacza „koniec strefy płatnego parkowania” i jest ustawiany w miejscach wyjazdu z obszaru miasta, w którym musimy opłacić postój pojazdu na wyznaczonych miejscach parkingowych.

Drogowy znak informacyjny D-44 „strefa płatnego parkowania”

Natomiast, wjazd do strefy płatnego parkowania oznaczony jest znakiem informacyjnym D-44, na którym dodatkowo zawarta jest informacja w jakich godzinach konieczne jest uiszczenie opłaty za postój auta.

Ponieważ, z natury rzeczy znaki D-44 i D-45 są ustawione od siebie w znacznej odległości i z reguły kierowcy ich nie zauważają, nie identyfikują ich jako współistniejących w parze i nie do końca znają ich znaczenie, zwłaszcza znaku D-45.


Zobacz także

Niezastosowanie się do tabliczki T-30
P-18 stanowisko postojowe
P-19 linia wyznaczająca pas postojowy
Niszczenie plakatów
Zakaz korzystania z telefonu podczas jazdy samochodem

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeżeli interesują Ciebie zagadnienia związane z ruchem drogowym lub kwestiami prawnymi kodeksu wykroczeń i chcesz być na bieżąco, możesz zasubskrybować powiadomienia o nowych artykułach; komentuj, zadawaj pytania dotyczące interesujących Cię zagadnień. Zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Treści z serwisu mandatownik.pl mają na celu polepszenie znajomości przepisów ruchu drogowego i kodeksu wykroczeń. Informacje tutaj zawarte nie są ostateczną wykładnią i mają jedynie charakter informacyjno-edukacyjny. Autor treści nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w serwisie mandatownik.pl.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Znak D-45 koniec strefy płatnego parkowania”

  1. […] Znak D-45 koniec strefy płatnego parkowania […]

Pozostaw komentarz